دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

دانشگاه علوم پزشکی ایران مراسم بزرگداشت میلاد حضرت فاطمه الزهرا(س) و مقام روز زن در دانشگاه برگزار شد

 | تاریخ ارسال: 1399/11/20 | 

مراسم بزرگداشت میلاد حضرت فاطمه الزهرا(س) و مقام روز زن در دانشگاه برگزار شد
همزمان با گرامیداشت میلاد حضرت فاطمه الزهرا (س) و بزرگداشت مقام مادر و زن، مراسم تقدیر از بانوان نمونه دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، پانزدهم بهمن ۱۳۹۹ در سالروز ولادت حضرت فاطمه الزهرا (س)،  از بانوان نمونه دانشگاه علوم پزشکی ایران قدردانی شد.
دکتر جلیل کوهپایه زاده؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در این مراسم ضمن تبریک این روز با سعادت و گرامی داشت مقام شامخ بانوان و مادران، اظهار کرد: تلاش ما در دانشگاه علوم پزشکی ایران این است تا فعالیت های ساختارمند و هدفمند داشته باشیم و جایگاه سازمانی بانوان تقویت شود.
وی بر تسهیل شرایط حضور بانوان در مشاغل مختلف و حمایت از آنها تاکید کرد و افزود: توجه به قابلیت ها و توانمندی های افراد در سیستم جانشین پروری بدون نگاه جنسیتی پیام آور افزایش مشارکت بانوان در رده های مختلف مدیریتی است.
دکتر مریم رسولیان؛ مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در امور زنان نیز در ابتدای این مراسم به شرح ابعاد فلسفی، تاریخی، عرفی و اجتماعی وجود زن پرداخت و افزود: هدف از بزرگداشت مقام بانوان، طرح نیازهای آنان و قدردانی از زحمات ایشان است.
وی با اشاره به چالش عدم تعادل بین زندگی و کار بانوان خاطر نشان کرد: نگاه های جامعه باید نسبت به بانوان مورد بازنگری قرار گیرد تا زن و مرد با مشارکت پویا، تعامل و همدلی بیشتر بتوانند، نقش های خود را برای تحکیم ساختار خانواده ایفا کنند.
دکتر رسولیان سرمایه گذاری های عاطفی را برای جلوگیری از آسیب های خانوادگی ضروری دانست و افزود: الگوهای تاریخی بیانگر حضور فعال زنان در عرصه های مختلف و مسئولیت پذیری بالای آنها است.
پخش کلیپ فرهنگی، اجرای گروه سنتی موسیقی، تجلیل از همسران شهدای مدافعان سلامت و تقدیر از بانوان نمونه دانشگاه ازدیگر بخش های این مراسم بود.CAPTCHA
دفعات مشاهده: 535 بار   |   دفعات چاپ: 57 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر